PlayStation 4 Kırmızı Işık Yanıp Sönme Sorunu

PlayStation 4 kırmızı ışık yanıp sönme sorunu, son zamanlarda oyuncuların bir hayli rahatsız olduğu ve sürekli karşılaştığı sorunlardan biridir. Daha önceleri Xbox 360 gibi cihazları kullanan oyuncular bu hatayı gördüğünde oldukça telaşa kapılıyor. Ancak durum Xbox’ta olduğu kadar ciddi değil. Birçok oyuncunun ölümcül kırmızı ışık olarak adlandırdığı bu hata PS 4 için aynı şekilde vuku bulmuyor. Hatanın basit bir nedeni bulunmakta.


PlayStation Kırmızı Işık Sorunu


Geçtiğimiz zamanlarda PlayStation 4’ün piyasaya sürülmesi ile birlikte hızla gündeme gelen PS4 Kırmızı Işık Yanıp Sönme Sorunu ortaya çıktı. Bu hata aslında kullanıcılara şunu söylemeye çalışıyor: “Dikkat, cihazınız fazla ısındı. Cihaz kullanımına devam edilebilmesi için cihazın soğuması gerekli.” Ve bu mesajın ardından cihaz kapanarak kendini koruma moduna alacaktır. Bir süre bekledikten sonra cihazınızı tekrar açabilirsiniz. Ülkemizde 1400 Türk Lirasından satışa sunulan PlayStation 4 için beklentiler bir hayli büyüktü. Cihazın beklentileri performans olarak karşılamadığını söylemek de mümkün. Çünkü cihaz satışa çıktığı andan kısa bir süre sonra şikayetlerin odak noktası oldu. Kırmızı ışık sorununun yanı sıra mavi ışık sorunu gibi farklı sorunlar ile de gündeme gelen PlayStation 4 oyuncuları bir hayli kızdırdı.


PlayStation 4 Kırmızı Işık Yanıp Sönme Arıza Çözümü


PlayStation 4 kırmızı ışık yanıp sönme arıza çözümü için henüz herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Çünkü arızanın temel nedeni cihazın fazla ısınarak kullanılmaya devam edilemiyor olması. Cihazın aşırı ısındığında kendini korumaya almak amacı ile kapatması oyuncuları kızdırsa da şu an bunun için herhangi bir çözüm bulunmamakta. PS4 kırmızı ışık arıza çözümü için Sony tarafından herhangi bir düzenleme bildirimi yapılmadı. Bu nedenle de cihazın kırmızı ışık sorununun çözüme ulaştırılması şimdilik mümkün görünmüyor.
Cihazda ortaya çıkan kırmızı ışık sorununun çözüme kavuşturulamıyor olması saatlerce oyun oynamak isteyen oyun severleri bir miktar üzdü. Çünkü cihaz başından kalkmadan saatlerce oyun oynamak PS4 için mümkün olmayabiliyor. Kırmızı ışık sorunu için cihazı tamire göndermeye gerek yoktur. Bu bir uyarı olarak algılanmalı ve cihazın soğuması için dinlenmeye bırakılması yeterli olacaktır.

Leave a comment